Informace o COTON DE  TULÉAR

 

 

 Coton de Tuléar je typickým představitelem společenského plemene. Přestože se řadí mezi málopočetná plemena, dobyl si díky své velmi přátelské povaze mnoho lidských srdcí na celém světě. Právě proto má mnoho přívlastků například: antidepresivní psík, bavlníček, bavlnka,  bavlníkový psík či madagaskarský bišonek. Při procházce v parku zaujme rozevlátý cotonek hodně lidí nejenom díky své přátelské povaze, ale i díky svému neodolatelnému šarmu a komediálním kouskům.

Výchova cotonka není nijak složitá, obejde se bez křiku a tvrdosti. Jeho povahové rysy vám umožní cotonka vychovávat i klidným hlasem.  Když výchovu pojmete jako hru máte vyhráno. Je celkem poslušný, zbytečně neštěká a s jinými psy se snáší velmi dobře. Pokud s výchovou začnete včas pak platí heslo co se v mládí cotonek naučí to pak používá celý život a je poslušným a věrným kamarádem.

Péče o srst není nijak náročná. Srst potřebuje pravidelné česání a kartáčování.hlavně po procházkách v lese, kdy se do srsti zamotají úlomky větviček a jehličí. Pokud se vám cotonek ušpiní, někdy stačí srst po uschnutí vykartáčovat a tím se i pročistí. Při kartáčování používáme přípravky na rozčesávání pro dlouhosrstá plemena. Pokud je potřeba cotonka vykoupat, používáme šampony pro dlouhosrstá plemena a bílé psy. Po koupání vždy musíme použít kondicionér. Abychom docílili nadýchaného vzhledu cotonka sušíme srst fénem s vlažným vzduchem a srst jemně kartáčujeme.

Srst se zásadním střihem neupravuje. Spíše tvarujeme konce tak, aby vypadal cotonek celistvě a upraveně. Srst mezi polštářky (zespodu tlapiček) vystříháváme. Srst na kohoutku a na krku češeme na pěšinku a od kouhoutku směrem k zádi a ocasu dozadu. Srst na hlavě češeme dozadu, aby vynikla obličejová část. Cotonek patří mezi plemena, která nelínají. Je proto potřeba ve věku, kdy se mění srst ze štěněčí na dospělou, ji kartáčovat často, abychom pomohli k rychlejší výměně srsti. V tomto věku je to nejhorší, ale pokud to překonáme máme vyhráno.

 

O nás

Náš první COTONEK

05.01.2009 10:22
  Corcaroli Life Joy   -Fionka Narozena 15.2.2006  BARVA  bílá Chovem plemene Coton de Tuléar se zabýváme od roku 2006.Pro plemeno Coton de Tuléar jsme se rozhodli proto, že jsme hledali malého, milého ale sportovně založeného psíka, kterého bude možno...